Technologia

Do produkcji domów i konstrukcji stosujemy drewno pozyskane z Borów Tucholskich. Jest to najczęściej sosna, ale również świerk, modrzew, buk i dąb. Drewno w procesie produkcji poddawane jest kompleksowej impregnacji zapewniając skuteczną ochronę przeciwogniową i przeciwgrzybiczną.

Domy całoroczne budujemy na dwa sposoby – metodę skandynawską oraz domy z bali.

Nowość w ocieplaniu domów i konstrukcji z drewna.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jakie wprowadzamy jest zastąpienie wełny mineralnej płytą z pianki poliuretanowej PIR wzmocnioną włóknem szklanym dwustronnie powleczoną folią aluminiową (wym. 120x240cm). Rozwiązanie to stosuje się do ocieplenia konstrukcji dachów skośnych i płaskich ale również do ścian pionowych. Płyty mają różną grubość od 5 do 12cm i współczynnik nawet 0,021 W/mk!!! (najlepsza obecnie wełna na rynku ma współczynnik 0,035).

Korzyści są oczywiste, przy mniejszej objętości zyskujemy cieplejszy dom bez konieczności stosowania folii z ekranem. Warto dodać że zastosowanie nawet 5cm płyty PIR dobrej jakości pozwala uzyskać parametry dachu pasywnego. Dodatkowo mamy pewność, że z biegiem lat nie zmniejszy się grubość płyty lub nie „uleży” się jak wełna.

W krajach zachodnich, gdzie również świadczymy usługi wełna jest wycofywana lub w dachach skośnych i płaskich zabronione jest jej stosowanie, na rzecz w/w pianki warstwowej z ekranem. Dodam tylko że produkt zdobył pozytywne opinie i posiada deklaracje zgodności wymagane w naszym kraju.

Producenci:

Kingspan
- produkt Kooltherm - światowy lider

Balex MEtal
- produkt Thermano

Szybki kontakt!

+48 604 984 586

Nasz adres

DOMASTER.pl
89-642 Rytel, Nowy Młyn 1/2
kontakt@domaster.pl

Najnowsze realizacje

skuteczne strony internetowe, chojnice